لوله کشی توکار شوفاژ و پکیج در کرج

امروزه استفاده از پکیج و شوفاژ به عنوان منبع حرارتی برای گرم کردن محیط ساختمان ها بسیار مرسوم است. شوفاژ وسیله ای است که گرمای ایجاد شده در پکیج را به محیط اطراف انتقال می دهد. برای نصب شوفاژ باید لوله کشی انجام شود. اکثر خانه ها ترجیح می دهند که از نوع لوله کشی توکار استفاده کنند تا لوله ها شکل ظاهری خانه و محیط ساختمان را به هم نریزد. در این بخش قصد داریم تا شما را با خدمات لوله کشی توکار در کرج آشنا سازیم.

خدمات لوله کشی توکار ساختمان در کرج

به لوله های عمودی و اصلی ساختمان رایزر میی گویند. لوله کشی رایزر در داخل یک داکت انجام می شود و انشعابات هر طبقه و هر واحد تفکیک می گردد. لوله کشی توکار شوفاژ و پکیج نیز در داخل داکت انجام می شود و باید از سیم برق و آسانسور فاصله کافی داشته باشد. برای نصب شیرالات بهداشتی و رادیاتورها، در لوله کشی توکار شوفاژ یک آکس و فاصله استاندارد بین آب سرد و گرم و رفت و برگشت رادیاتور وجود دارد. همچنین این فاصله باید تا زمان نصب لوازم تاسیساتی ثابت بماند.

برای خدمات لوله کشی توکار در کرج می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

lole keshi tookar shofazh dar karaj

روش لوله کشی توکار

در این روش همه لوله ها از دیوار، زمین و سقف رد می شوند. پس از عملیات سفت کاری و پیش از نازک کاری، تمامی مراحل لوله کشی توکار باید صورت بگیرد. در لوله کشی توکار شوفاژ و پکیج، مسیر آب ابتدا به کنتور وصل می شود. سپس، به شیر یکطرفه قطع و وصل جریان در ورودی ساختمان وصل می گردد. در لوله کشی سرد و گرم شوفاژ، آب وارد یک انشعاب اصلی متصل به لوله تقسیم کننده می شود و به وسیله جدا کننده وارد واحدها می گردد.

در لوله کشی توکار باید زمان محدود را در نظر گرفت. به دلیل اینکه پس از سفت کاری صورت می گیرد و بقیه عملیات ساختمانی متوقف می شود، باید در اسرع وقت انجام شود تا مانع پیشرفت کار نشود. قبل از تایید ناظر نیز نباید روی لوله ها پوشانده شود زیرا بعد از اتمام کار تغییر آنها کار دشواری است و هزینه دوبرابر را در پی دارد. قبل از لوله کشی توکار باید حتما مسیر لوله ها طبق نقشه ساختمان مشخص گردد. در لوله کشی توکار، لوله ها را به شکل موازی و با فاصله مناسب قرار می دهند تا بتوانید به راحتی عایق کاری و دسترسی به شیرها انجام گردد. لوله ها و اتصالات پلیمری در برابر اشعه نور خورشید آسیب پذیر هستند و نبایند مستقیما به آنها آفتاب بخورد. لوله های توکار باید با بست و تکیه گاه بسته شوند تا به صورت معلق قرار نگیرند. در مسیر آب گرم باید از عایق مناسب استفاده کرد تا سبب ترکیدگی مصالح روی آن نشود. آب بندی و تست نشتی لوله های توکار آب ساختمان باید انجام گیرد.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
همکاری می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + چهارده =