لوله کشی در کرج

لوله کشی شوفاژ و پکیج ساختمان یکی از مهم ترین بخش های ساخت و ساز می باشد که همانند برق کشی از اهمیت بسزایی برخوردار است. در این مقاله سعی بر آن داریم تا شما را با خدمات لوله کشی در کرج آشنا کنیم تا در هنگام درخواست لوله کش در کرج بدانید باید به چه نکاتی توجه کنید و چه انتظاراتی داشته باشید.

خدمات لوله کشی در کرج

گروه تاسیسات هدایتی، در کلیه امور لوله کشی از جمله تشخیص ترکیدگی لوله، لوله کشی در کرج، لوله کشی توکار و روکار ساختمان ،تعمیرات نشتی آب، نصب فلاش تانک و لوله کشی آب سرد و گرم شوفاژ و پکیج دارای افراد متخصص، متعهد و با تجربه می‌باشد. خدمات لوله کشی تاسیسات هدایتی شامل موارد زیر است:

 • لوله کشی شوفاژ و پکیج در کرج
 • لوله کشی آب و شوفاژ بدون اتصالات و جعبه کلکتورها
 • تعمیرات انواع لوله کشی سرد و گرم و شوفاژ
 • تعمیرات پوسیدگی و نشتی آب از لوله ها
 • بازسازی و نوسازی لوله کشی
 • پیمانکاری کامل لوله کشی
 • پیمانکاری نصب و تعمیر موتورخانه ها
 • خدمات نصب و تعمیرات انواع کلکتورهای گالوانیزه
 • نصب و تعمیر رادیاتور
 • افزودن پره های رادیاتور
 • انجام اسید شویی رادیاتورها

lolekeshi dar karaj

تاسیسات لوله کشی شوفاژ، پکیج و رادیاتور

یکی از دغدغه های مالکین که می خواهند رادیاتور نصب کنند این است که لوله کشی شوفاژ را به طور اصولی و با قیمت مناسب انجام دهند. علاوه بر این، طرز نصب آن بسیار مهم است زیرا اگر مدل روکار انتخاب گردد علاوه بر استاندارد بودن، ظاهر آن نیز اهمیت دارد. لوله کشی شوفاژ شامل چهار نوع لوله کشی اصلی از قبیل موارد زیر است:

 • آب سرد
 • آب گرم
 • سیستم رفت
 • سیستم برگشت

رعایت نکات مهم در لوله کشی رادیاتور

نکته اول این است که در لوله کشی شوفاز باید از لوله های پلاستیکی یا PVC استفاده کرد زیرا در مقایسه با لوله های آهنی و چدنی، لوله های پلاستیکی در برابر فشار آب و حرارت و سرمایش آب مقاوم تر هستند.

نکته دوم این است که شیر رادیاتورهای فولادی انتخاب کنید که دارای درجه بندی است. این کار سبب می شود تا بدانید برای داشتن گرمایش بیشتر یا کمتر چند درجه شیر را بچرخانید.

نکته سوم این است که بهترین نوع لوله کشی پکیج یا شوفاژ هنگامی صورت می‌گیرد که سیستم گرمایش از کف باشد. زیرا اگر جنس لوله‌ها از پلیمر باشد، آب در لوله‌ها رسوب نمی‌کند در نتیجه آسیبی به پکیج وارد نمی‌شود.

روش لوله کشی در کرج

انتخاب مسیر لوله ها از مهم ترین بخش های لوله کشی است. بعد از بررسی نقشه ساختمان، محل نصب رادیاتور معین می گردد. این محل باید طوری باشد که در صورت نیاز به هواگیری شوفاز یا تعمیرات رادیاتور با مشکل مواجه نشوید. مسیر لوله کشی نباید پیچ و خم زیاد داشته باشد و نباید زیاد طولانی باشد. زیرا باید آب به طور یکنواخت به رادیاتورها برسد. لوله کشی در واقع پایه کار به حساب می آید که باید با دقت و اصولی انجام شود. لوله کشی پکیج به دو نوع لوله کشی آب و لوله کشی گاز تقسیم می گردد.

انواع لوله کشی

 • لوله کشی مختلط: در این نوع لوله کشی، لوله‌ها هم در کف زمین و هم در سقف کاذب جای می‌گیرند.
 • لوله کشی با برگشت مستقیم: این نوع لوله کشی به درد منازل و محیط های کوچک می خورد.
 • لوله کشی با برگشت معکوس: این نوع لوله کشی به درد ساختمان‌های شهری با متراژ متوسط می خورد.

مزایای لوله کشی شوفاژ

ساختمانی که دارای لوله کشی شوفاز است مصرف گاز و برق آن کمتر از ساختمان هایی است که دارای موتورخانه، آبگرمکن و بخاری گازی هستند. علاوه بر این، شوفاز راندمان و ایمنی بالاتری نسبت به سایر سیستم ها دارد.

تعمیرات لوله کشی شوفاژ در کرج

شما به دلایل متعددی به تعمیرات لوله کشی شوفاژ خود نیاز دارید. این دلایل شامل انسداد لوله به دلیل زنگ زدگی، عدم انتقال گرما به شکل یکنواخت، نشتی و یا ترکیدگی لوله ها، فرسوده شدن لوله ها،  افت فشار آب، لوله کشی غیر استاندارد، یخ زدگی لوله ها و غیره می شود. تمامی این عوامل در تخریب ساختمان موثر است و باید به سرعت رفع گردد.

قیمت لوله کشی در کرج

باید بدانید که هزینه و قیمت لوله کشی بدون اتصالات کمتر از لوله کشی معمولی می باشد. هزینه لوله کشی به عوامل بسیاری بستگی دارد که شامل نوع پکیج، متراژ لوله‌ کشی پکیج، نوع لوله و اتصالات مورداستفاده، نوع لوله کشی روکار یا توکار و غیره می شود. باید توجه داشته باشیدتا تمام دستمزدها و هزینه ها بر اساس قیمت و نرخ اتحادیه محاسبه گردد. علاوه بر این تجربه لوله کش هم بسیار مهم است.

درست است که قیمت و هزینه برای همه دارای اهمیت می باشد. اما باید در نظر داشت نباید کیفیت کار را فدای قیمت خیلی ارزان کرد. اگر لوله کشی که شما با دستمزد بسیار پایین انتخاب می کنید تجربه و تخصص نداشته باشد سال ها شما را درگیر و گرفتار می کند. به طور مثال: لوله کشی روکار برای نصب شوفاژ بسیار کار تخصصی می باشد. خیلی از شوفاژ کار های آماتور توانایی انتخاب درست و مهندسی شیوه ی قرار گرفتن رادیات ها  را ندارند. و برای آنکه به شما قول هزینه ی کمی را دادند، از سر و ته کار می زنند. به طور مثال برای کاهش هزینه از جنس مرغوب لوله استفاده نمی کنند و این موضوع هم بسیار حائز اهمیت می باشد. یا از تعداد اتصالات و مقدار لوله هم کم می کنند. حتما توجه به این نکته داشته باشید که ظاهر لوله ی رو کار بسیار مهم است. در نتیجه اگر کار تخصصی و درست تحویل نگیرید سال ها دچار مشکل هستید و خیلی بیشتر باید هزینه پرداخت کنید.

 

لوله کش در کرج

می توان می گفت که لوله کشی قلب یک ساختمان است و بعد از اتمام کار تغییر دادن آن بسیار مشکل است. پس  در انجام آن نه تنها باید استانداردها را رعایت کرد بلکه باید از جنس لوله خوب استفاده کرد. پس داشتن لوله‌ کش باتجربه و با مهارت، مصالح تاسیساتی مناسب، از اهمیت ویژه‌ای در تعیین قیمت لوله‌ کشی شوفاژ و پکیج برخوردار است. انتخاب لوله کش از آن رو مهم است که می تواند با انتخاب مسیر درست، کمترین پیچ و خم و کوتاه هزینه های لوله کشی پکیج و شوفاژ را کاهش دهد.

اگر می‌خواهید همیشه از سیستم گرمایشی خود راضی باشید، لوله کش را از بهترین تاسیساتی شهر خودتان انتخاب کنید. به این نکته توجه کنید که لوله کش پکیج و شوفاژ باید علاوه بر لوله کشی پکیج و شوفاژ، به لوله کشی ساختمان، لوله کشی فاضلاب و لوله کشی گاز نیز تسلط داشته باشد. برای درخواست لوله کش ماهر می توانید با تاسیسات هدایتی تماس حاصل فرمایید.

در اینجا قصد دارم از تجربیات بد یکی از مراجعه کنندگان تاسیسات هدایتی برای شما عزیزان صحبت کنم تا متوجه اهمیت لوله کش متخصص بشوید. خانمی با ما تماس گرفت و اعلام کرد که منزلش رو آب بر داشته. چرا؟ شوفاژی که چند ماه پیش توسط فردی آماتور لوله کشی از رو را برای این خانم انجام داده بودند مشکلاتی را برای آن ها به وجود آورده بود. سریعا یک متخصص به محل که در محدوه ی جهانشهر بود اعزام کردیم. خانه ای ویلایی بود که تعداد زیادی شوفاژ کار گذاشته شده بود. تمامی لوله کشی که از رو کار گذاشته شده بود آویزان شده بود. نه تنها ظاهر کار بسیار بد شده بود بلکه مشکلات فنی زیادی هم داشت. مشکلات فنی این لوله کشی دارای چند مورد بود. به طور مثال: تعدادی از رادیات ها اصلا کار نمی کرد. کلیپس هایی که به دیوار برای نگهداری شوفاژ ها وصل به دیوار شده بود، یا شل بود و یا افتاده بود. خیلی از مسائل فنی دیگر که خسارات زیادی را برای آن ها ایجاد کرده بود . در نهایت توصیه ی ما به شما عزیزان این بوده که حتما و حتما برای این کار اساسی و مهم به مجموعه ای متخصص و مجاز مراجعه کنید.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
همکاری می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 17 =