لوله کشی در کرج

لوله کشی شوفاژ و پکیج ساختمان یکی از مهم ترین بخش های ساخت می باشد که همانند برق کشی از اهمیت بسزایی برخوردار است. در این مقاله سعی بر آن داریم تا شما را با خدمات لوله کشی در کرج آشنا کنیم تا در هنگام درخواست لوله کش در کرج بدانید باید به چه نکاتی توجه کنید و چه انتظاراتی داشته باشید.

خدمات لوله کشی در کرج

گروه تاسیسات هدایتی، در کلیه امور لوله کشی از جمله تشخیص ترکیدگی لوله، لوله کشی در کرج، لوله کشی توکار و روکار ساختمان ،تعمیرات نشتی آب، نصب فلاش تانک و لوله کشی آب سرد و گرم شوفاژ و پکیج دارای افراد متخصص، متعهد و با تجربه می‌باشد. خدمات لوله کشی تاسیسات هدایتی شامل موارد زیر است:

 • لوله کشی شوفاژ و پکیج در کرج
 • لوله کشی آب و شوفاژ بدون اتصالات و جعبه کلکتورها
 • تعمیرات انواع لوله کشی سرد و گرم و شوفاژ
 • تعمیرات پوسیدگی و نشتی آب از لوله ها
 • بازسازی و نوسازی لوله کشی
 • پیمانکاری کامل لوله کشی
 • پیمانکاری نصب و تعمیر موتورخانه ها
 • خدمات نصب و تعمیرات انواع کلکتورهای گالوانیزه
 • نصب و تعمیر رادیاتور
 • افزودن پره های رادیاتور
 • انجام اسید شویی رادیاتورها

lolekeshi dar karaj

تاسیات لوله کشی شوفاژ، پکیج و رادیاتور

یکی از دغدغه های ملکینی که می خواهند رادیاتور نصب کنند این است که لوله کشی شوفاژ را به طور اصولی و با قیمت مناسب انجام دهند. علاوه بر این، طرز نصب آن بسیار مهم است زیرا اگر مدل روکار انتخاب گردد علاوه بر استاندارد بودن ظاهر آن نیز اهمیت دارد. لوله کشی شوفاژ شامل چهار نوع لوله کشی اصلی از قبیل موارد زیر است:

 • آب سرد
 • آب گرم
 • سیستم رفت
 • سیستم برگشت

رعایت نکات مهم در لوله کشی رادیاتور

نکته اول این است که در لوله کشی شوفاز باید از لوله های پلاستیکی یا PVC استفاده کرد زیرا در مقایسه با لوله های آهنی و چدنی، لوله های پلاستیکی در برابر فشار آب و حرارت و سرمایش آب مقاوم تر هستند.

نکته دوم این است که شیر رادیاتورهای فولادی انتخاب کنید که دارای درجه بندی است. این کار سبب می شود تا بدانید برای داشتن گرمایش بیشتر یا کمتر چند درجه شیر را بچرخانید.

نکته سوم این است که بهترین نوع لوله کشی پکیج یا شوفاژ هنگامی صورت می‌گیرد که سیستم گرمایش از کف باشد. زیرا اگر جنس لوله‌ها از پلیمر باشد، آب در لوله‌ها رسوب نمی‌کند در نتیجه آسیبی به پکیج وارد نمی‌شود.

روش لوله کشی در کرج

انتخاب مسیر لوله ها از مهم ترین بخش های لوله کشی است. بعد از بررسی نقشه ساختمان، محل نصب رادیاتور معین می گردد. این محل باید طوری باشد که در صورت نیاز به هواگیری شوفاز یا تعمیرات رادیاتور با مشکل مواجه نشوید. مسیر لوله کشی نباید پیچ و خم زیاد داشته باشد و نباید زیاد طولانی باشد. زیرا باید آب به طور یکنواخت به رادیاتورها برسد. لوله کشی در واقع پایه کار به حساب می آید که باید با دقت و اصولی انجام شود. لوله کشی پکیج به دو نوع لوله کشی آب و لوله کشی گاز تقسیم می گردد.

انواع لوله کشی

 • لوله کشی مختلط: در این نوع لوله کشی، لوله‌ها هم در کف زمین و هم در سقف کاذب جای می‌گیرند.
 • لوله کشی با برگشت مستقیم: این نوع لوله کشی به درد منازل و محیط های کوچک می خورد.
 • لوله کشی با برگشت معکوس: این نوع لوله کشی به درد ساختمان‌های شهری با متراژ متوسط می خورد.

مزایای لوله کشی شوفاژ

ساختمانی که دارای لوله کشی شوفاز است مصرف گاز و برق آن کمتر از ساختمان هایی است که دارای موتورخانه، آبگرمکن و بخاری گازی هستند. علاوه بر این، شوفاز راندمان و ایمنی بالاتری نسبت به سایر سیستم ها دارد.

تعمیرات لوله کشی شوفاژ در کرج

شما به دلایل متعددی به تعمیرات لوله کشی شوفاژ خود نیاز دارید. این دلایل شامل انسداد لوله به دلیل زنگ زدگی، عدم انتقال گرما به شکل یکنواخت، نشتی و یا ترکیدگی لوله ها، فرسوده شدن لوله ها،  افت فشار آب، لوله کشی غیر استاندارد، یخ زدگی لوله ها و غیره می شود. تمامی این عوامل در تخریب ساختمان موثر است و باید به سرعت رفع گردد.

قیمت لوله کشی در کرج

باید بدانید که هزینه و قیمت لوله کشی بدون اتصالات کمتر از لوله کشی معمولی می باشد. هزینه لوله کشی به عوامل بسیاری بستگی دارد که شامل نوع پکیج، متراژ لوله‌ کشی پکیج، نوع لوله و اتصالات مورداستفاده، نوع لوله کشی روکار یا توکار و غیره می شود. باید توجه داشته باشیدتا تمام دستمزدها و هزینه ها بر اساس قیمت و نرخ اتحادیه محاسبه گردد. علاوه بر این تجربه لوله کش هم بسیار مهم است.

لوله کش در کرج

می توان می گفت که لوله کشی قلب یک ساختمان است و بعد از اتمام کار تغییر دادن آن بسیار مشکل است. پس باید در انجام آن نه تنها باید استانداردها را رعایت کرد بلکه باید از جنس لوله خوب استفاده کرد. پس داشتن لوله‌ کش باتجربه و با مهارت، مصالح تاسیساتی مناسب، از اهمیت ویژه‌ای در تعیین قیمت لوله‌ کشی شوفاژ و پکیج برخوردار است. انتخاب لوله کش از آن رو مهم است که می تواند با انتخاب مسیر درست، کمترین پیچ و خم و کوتاه هزینه های لوله کشی پکیج و شوفاژ را کاهش دهد.

اگر می‌خواهید همیشه از سیستم گرمایشی خود راضی باشید، لوله کش را از بهترین تاسیساتی شهر خودتان انتخاب کنید. به این نکته توجه کنید که لوله کش پکیج و شوفاژ باید علاوه بر لوله کشی پکیج و شوفاژ، به لوله کشی ساختمان، لوله کشی فاضلاب و لوله کشی گاز نیز تسلط داشته باشد. برای درخواست لوله کش ماهر می توانید با تاسیسات هدایتی تماس حاصل فرمایید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
همکاری می کنید؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 6 =