لوله کشی سرد و گرم شوفاژ، پکیج و موتورخانه (راهنمای کامل)

در مکانی که شوفاژ، پکیج و موتورخانه قرار است آن جا نصب شود باید از مصالح ساختمانی مطمئن و مناسب برای ایمنی و تحمل وزن آنها استفاده شود. از همه مهم تر، جهت لوله کشی آب سرد و گرم در کرج باید به این نکته توجه داشت که جداسازی آب سرد و گرم باید طوری صورت گیرد که طبق اصول باشد تا هم جریان آب به خوبی در خانه منتقل شود و هم نشتی نداشته باشد. از طرفی هم بعد از اتمام کار اگر مشکلی پیش بیاید مستلزم هزینه بسیار است و تغییر دادن آن کار آسانی نیست و به یک لوله کش حرفه ای و متخصص نیاز دارد. برای لوله کشی آب سرد و گرم در کرج با ما همراه باشید.

انواع لوله کشی آب سرد و گرم

انواع خدمات لوله کشی آب سرد و گرم در کرج

  • لوله کشی سرد و گرم توکار

  • لوله کشی سرد و گرم روکار

در گذشته افراد برای گرمایش بیشتر از بخاری و شومینه اسفاده می کردند و اگر تعداد واحدهای ساختمان بیشتر بود حتما در آن ساختمان مکانی به عنوان موتورخانه یا شوفاژخانه اختصاص داده می شد. از مشکلات و ایرادهای سیستم های قدیمی که بگذریم، در کل لوله کشی شوفاژخانه به دو صورت روکار و توکار انجام می گیرد.

قاعدتا در لوله کشی آب سرد و گرم توکار هزینه و زمان بیشتری صرف می شود. گاهی نیز برای لوله کشی توکار از سقف استفاده می کنند.

انواع متدهای لوله کشی

انواع متدهای لوله کشی آب سرد و گرم

لوله کشی با متن سنتی

لوله کشی با متد سنتی همان لوله کشی های رایج است که بیشتر در قدیم مرسوم بوده و هنوز هم از آن استفاده می شود. در این روش آب با رفت و برگشت بعد از پکیج یا موتورخانه مستقیما وارد سیستم می گردد.

لوله کشی با متد کلکتوری

لوله کشی با روش و متد کلکتوری یکی از جدیدترین نوع لوله کشی به حساب می آید که سبب تقسیم یکنواخت و مساوی آب در تمام قسمت های ساختمان می شود.

برخلاف متد سنتی، در متد کلکتوری آب بعد از خروج از پکیج یا موتورخانه، ابتدا وارد کلکتور می گردد و کلکتور توسط شیرهایی که به آن نصب شده آب را به طور مستقیم در سیستم توزیع می کند.

قیمت لوله کشی سرد و گرم

قیمت لوله کشی آب سرد و گرم در کرج

یکی از متداول ترین ابهامات در خدمات تاسیسات ساختمان ها برای مالکین تفاوت قیمت های لوله کشی سرد و گرم است که اغلب تا دو برابر کمتر یا بیشتر از قیمت عرف هم توسط برخی از افراد اعلام می گردد. اما نه قیمت ارزان و نه قیمت بالا نشانه ی تضمین کیفیت بالای لوله کشی نیست. هزینه و قیمت لوله کشی آب گرم و سرد به فاکتورهای متعددی از جمله کیفیت و حجم کار بستگی دارد.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
همکاری می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 18 =